הטבות מס

חברת פוריה עוזרת לך לקבל הטבות מס שמגיעות לך, הרבה פעמים שבכלל לא ידעת שמגיע לך.

הטבות מס

חברת פוריה עוזרת לך לקבל הטבות מס שמגיעות לך, הרבה פעמים שבכלל לא ידעת שמגיע לך.

מלאו את הפרטים ואנחנו נחזור אליכם

ברשותנו ידע מקצועי מלא על כלל הדרכים והכלים שיאפשרו לתיק ההשקעות שלך מס מינימלי: החל ממוצרים עם הטבות מס מובנות (דוגמת קרנות השתלמות), תיקוני וסעיפי מס ממשלתיים (190, 125ד', 47 ועוד), ועד לכלים ותכנוני מס נוספים.

שניים מתיקוני המס העיקריים
שאנו משתמשים בהם עבור לקוחותינו:

תיקון 125ד'

בשנת 2003 נחקק עבורכם אחד מתיקוני המס המשמעותיים ביותר, אם לא המשמעותי ביותר, בתולדות המדינה – תיקון 125ד'.
תיקון 125ד' הוא אולי תיקון המס האטרקטיבי ביותר, והוא גם כזה שסביר שטרם שמעתם עליו. תיקון זה "שווה" לכם אלפי שקלים, בכל שנה.

תנאי הזכאות לתיקון פשוטים במיוחד: 

כדי להיות זכאי לתיקון יש לעמוד בתנאי אחד בלבד: להיוולד בשנת 1948 או לפניה. 

תיקון המס למעשה מאפשר להשקיע בשוק ההון, ותוך שימוש באחד המוצרים הטובים ביותר לכך: פוליסת חיסכון, תוך פטור מלא ממס רווחי הון!

כמובן שמתנה משמעותית זו אינה בלתי מוגבלת, ולכל דבר יש גבול (או במקרה שלנו, תקרה).

נכון לשנת 2020, תקרת הפטור עומדת על 13,560 ₪ בשנה ליחיד, ו-16,680 ₪ לזוג.

במידה ובן/בת זוג אחד עומד/ת בתנאי, הרי שהתקרה הרלוונטית לתיקון היא התקרה ליחיד. במידה ושני בני הזוג עומדים בתנאי, הרי שאנו זכאים לתקרה לזוג. 

גם זה מאוד פשוט: יש לפתוח פוליסת חיסכון, המנוהלת ע"י אחת מחברות הביטוח או בתי ההשקעות לבחירתך, ברמת סיכון לבחירתך (מסלול כללי, מסלול מנייתי, מסלול ללא מניות, וכל רמת חשיפה אחרת).
חשוב להבין שתקרת הפטור היא שנתית, ולא חד פעמית. כדי לממשה כל שנה יש לבצע הליך של מכירה רעיונית מול החברה המנהלת לקראת סוף השנה, הליך שניתן לביצוע בקלות גם באופן עצמאי, וגם בעזרת מתכנן פיננסי.

אנו מבצעים את הליך המכירה הרעיונית באופן אוטומטי לכל לקוחותינו.

באפשרותכם לבחור פוליסה (מנייתי, כללי, אג"ח ועוד). התשואות באפיק זה הן הגבוהות ביותר בין המוצרים האלטרנטיביים: קופות גמל וכמובן שקרנות נאמנות או ניהול כסף בבנק. בנוסף, אפיק זה כולל את האחזקה הגדולה ביותר של נכסים בלתי סחירים, פטור מעמלות עו"ש או קניה ומכירה, פטור מאירועי מס, הלוואות בתנאים הכי אטרקטיביים וכמובן נזילות מלאה.

אין עדיפות מובנית לפוליסות על פני קופת גמל, אלא רק על בנק וקרנות נאמנות.

תיקון 190

בשנת 2012 נחקק בישראל תיקון המס הגדול, החשוב והמוכר ביותר:
תיקון 190 סביר ששמעתם עליו, אך אינכם יודעים עליו יותר מדי.
התיקון הזה משמעותי מאוד עבורכם, ועשוי להיות שווה לכם עשרות אלפי שקלים, בכל שנה.

זה די פשוט, על מנת להיות זכאים לתיקון, יש לעמוד בשני תנאים בעת משיכת ההשקעה:

  1. להיות מעל גיל 60.
  2. לקבל קצבת פנסיה של למעלה מ-4,525 ₪ בחודש
    (לא כולל קצבאות מביטוח לאומי).

לתיקון יש למעשה שלושה יתרונות מרכזיים:

  1. שיעור המס רווחי הון במדינת ישראל כיום עומד על 25% (ריאלי). תיקון 190 מפחית את שיעור המס ל-15% (נומינלי).

  2. התיקון מהווה כלי מצוין ויעיל להעברת הנכסים לדור הבא: המוטבים/היורשים שלנו ייכנסו לנעלינו, ולמעשה יהיו זכאים לתיקון, גם מבלי לעמוד בתנאי הזכאות. אם חלילה נלך לעולמנו לפני גיל 75, הם אפילו יקבלו פטור ממס! (במקום 15% מס)

  3. רוצים להגדיל עוד את הקצבה שלכם? התיקון מאפשר לכם להפוך את ההשקעה לקצבה, וכך להנות מפטור כפול ממס: גם הרווחים יהיו פטורים ממס רווחי הון, וגם הקצבה תהיה פטורה ממס הכנסה.

התיקון רלוונטי לקופות גמל, ורלוונטי כמובן לקופות גמל נוספות.
(אין שום היגיון להסב קופות גמל קיימות אשר פטורות ממס לתיקון 190).

זה די פשוט: לפתוח קופת גמל באחד מבתי ההשקעות או חברות הביטוח ולהצהיר עליה כמשויכת לתיקון 190. כמובן שניתן לבחור ממגוון המסלולים ורמות הסיכון האפשריות (מנייתי, כללי, ללא מניות ועוד).

לא פחות חשוב: על הדרך אנחנו נהנים מכל היתרונות של קופת גמל על פני ניהול השקעות דרך הבנק: ללא עמלות עו"ש או קניה/מכירה, ללא אירועי מס, דמי ניהול נמוכים משמעותית, קבלת הלוואה בתנאים מציינים ע"ח ההשקעה, חשיפה לנכסים לא סחירים וניהול השקעות איכותי יותר באופן משמעותי.

בוודאי, אך יש לקחת בחשבון שמשיכה תתאפשר רק בעת עמידה בתנאים.
אם נקצין, גם חוסך בן 30 יכול לפתוח קופת גמל בתיקון 190, אך יוכל להנות מההטבות רק כשיעבור את גיל 60 ויקבל את הקצבה הנדרשת.

ילידי שנה 1948 אחורה זכאים לתיקון 125ד' אשר מקנה פטור מלא ממס (עד תקרה).

בכל שנה ובכל חברה, 34,848 הראשונים שהופקדו בכל שנה משויכים לקצבה. למה ומה ניתן לעשות? מאחר שעצמאים זכאים להטבות מס על הפקדה של 34,848 ₪ בשנה (נכון לשנת 2020), יש להמציא אישור מפקיד שומה, ולפיו לא בוצע שימוש בהטבות אלה, על מנת למשוך את כל הסכום בצורה הונית. רשויות המס בעצם לא מאפשרות "כפל מבצעים": גם בהפקדה וגם במשיכה.

מלאו את הפרטים
ואנחנו נחזור אליכם

בחברת PORIA עובדים אנשי הפיננסים המקצועיים בישראל, שמומחים בבניית אסטרטגיה פיננסית שלוקחת בחשבון את כלל הצרכים, התנאים והמטרות והטבות המס של לקוחותינו. יש בידינו את כל הכלים והידע על מנת להגיע לתשואה מקסימלית עבורך ועבור משפחתך, וליצור עתיד כלכלי חזק ומבטיח.

לתאום שיחת ייעוץ השאירו פרטים ונחזור אליכם

שקיפות מלאה - Cookies

אתר החברה משתמש ב"עוגיות" (Cookies) לצורך תפעולם השוטף והתקין, ובכלל זה כדי לאסוף נתונים סטטיסטיים אודות השימוש באתר.

דילוג לתוכן