Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

שתפו את הכתבה

- תוכן פרסומי -

"אנחנו מצליחים להנגיש למעמד הביניים את ההשקעות של האלפיון העליון"

כאשר הריביות עולות והשקעה בנדל"ן נראית רחוקה מתמיד, ומנגד, שוק ההון התנודתי לא מהווה אלטרנטיבה ראויה – ישראלים רבים עם הון פנוי של החל מ- 300,000 ש"ח מחפשים פתרון סולידי ומניב לכספם.

"אני אגלה לך סוד – אתה יודע במה העשירים באמת משקיעים?" מסביר אור פוריה, מתכנן פיננסי, בעל 3 תארים מהטכניון, ומנכ"ל פוריה פיננסים, "אני אגיד לך מה הם לא עושים – הם לא קונים דירה להשקעה ומתעסקים עם שוכרים, הם גם לא משאירים את כספם בבנק ונותנים לו להישחק, ובטח שהם לא משקיעים את הונם בתקופה זו בשוק ההון התנודתי."

במשך עשרות שנים עולם ההשקעות האלטרנטיביות היה שמור רק לאלפיון העליון ולבתי ההשקעות הגדולים, ולא בכדי. אלו השקעות שמניבות תשואות דו-ספרתיות, עם רמת סיכון מאוד נמוכה, וללא תנודתיות וקורלציה לשוק ההון. 

מה הן השקעות אלטרנטיביות?

"כאשר אנחנו משקיעים בשוק ההון, אנחנו למעשה משקיעים בחברות ציבוריות. השקעות אלטרנטיביות הן השקעה בחברות פרטיות שאינן נסחרות בבורסה, ועל כן התנודתיות שלהן פחותה. לרוב מדובר על קרנות שהוקמו למען השקעה בפרויקטים בסדר גודל עצום  – תשתיות, נדל"ן, אנרגיה ירוקה או קרנות למתן אשראי או הון סיכון. 

כפרויקטים בסדר גודל כל כך משמעותי, עד לפני מספר שנים הם היו מקבלים כספים ופתוחים להשקעה רק ממשקיעים כבדים. העשירים ביותר היו משקיעים בפרויקטים האלו, ולנו האזרחים הפשוטים, השקעות אלו לא היו פתוחות."

פוריה ממשיך, "בשנים האחרונות התחילה מגמה של הנגשה של התחום הזה לאזרח הפשוט. אותם אפיקי ההשקעה האיכותיים באמת, שמספקים תשואות דו-ספרתיות וביציבות גבוהה – פתוחים לראשונה לאזרח מן השורה."

מה היתרונות של השקעות אלה בהשוואה לנדל"ן?

ישראלים רבים רואים בנדל"ן את האלטרנטיבה המועדפת. יחד עם זאת, ובמיוחד בתקופה האחרונה עם התייקרות המשכנתאות, הנדל"ן הופך פחות ופחות אטרקטיבי ושוק הנדל"ן נכנס לקיפאון.

"אני מאוד מאמין בנדל"ן, אבל לא באופן שאתה יכול אולי לדמיין. לעניות דעתי, לקנות דירה להשקעה, ובמיוחד בתקופה הזו, זוהי השקעה מאוד לא חכמה. גם אם נשים בצד את ההתעסקות עם שוכרים בהנחה ורוכשים דירה להשקעה. המיסים שהמדינה מטילה – מס שבח, מס רכישה, מיסים ישירים על הכנסות משכירות. הריביות שמשלמים לבנקים ואחוזי התשואה המצחיקים של השכירויות – גם לאור עליית מחירי הדיור שאי אפשר להתעלם ממנה, השקעה בנדל"ן מסורתי ברוב המוחלט של המקרים אינה מהווה פתרון אידיאלי. בלשון המעטה.

לעומת זאת, אני מאוד מאמין בהשקעות נדל"ן כחלק מפרויקטים פרטיים גדולים או ממשלתיים, השקעה בתשתיות, השקעה בקרנות נדל"ן – כל אלו הם חלק מעולם ההשקעות האלטרנטיבי. מצד אחד אנחנו נהנים מהתשואות הגבוהות של השקעה בנדל"ן ומצד שני כמשקיעים בקרן, איננו חשופים לחסרונות ההשקעה בנדל"ן."

מעוניינים בפגישה עם אור פוריה וצוות פוריה פיננסים?

מהן התשואות של השקעות אלטרנטיביות?

"במדינת ישראל יש חוק של רשות ניירות הערך על פיו איני יכול לנקוב בתשואות ואחוזי תשואה מדויקים של ההשקעות שאנחנו ממליצים עליהן. ולכן רק אציין, שרוב ההשקעות האלטרנטיביות מציעות תשואה שנתית דו-ספרתית. 

לרוב האנשים זו תהיה תשואה טובה יותר מהשקעה ישירה בנדל"ן ובטח ובטח גבוהה יותר משוק ההון בעת הנוכחית. אני גאה להגיד שאנחנו היום מציעים השקעות בלעדיות שייחודיות רק לנו ולא ניתן למצוא בשום מקום אחר.
יחד עם זאת, כחלק מהתהליך שאנחנו עושים עם המשקיעים, אנחנו מתחילים בסקירה של הכספים והחסכונות הנוכחיים, אל מול המטרות של התא המשפחתי, כדי לייצר תכנון השקעות מדויק ככל האפשר."

משלמים פחות מיסים

"כחלק מהתהליך, אנחנו שמים דגש על ניצול מיטבי של הטבות מס. לרוב האנשים, גם אם הם בוחרים שלא להיעזר בשירותינו, זה שינוי דרמטי.

במדינת ישראל יש מעל 8 סעיפים ותקנות המיועדים למשקיעים שמאפשרים לחסוך עשרות אלפי שקלים בשנה תשלומי מיסים מיותרים" מסביר פוריה. "המדינה לא טורחת ליידע אותנו באפשרויות לחיסכון במיסים, וגובה כל שנה מיליארדי שקלים כמס רווחי הון. אני מאוד שמח שאנחנו מצליחים לעזור לישראלים לחסוך את הכספים האלו ולשפר את רמת החיים". 

כמה עולה השירות שלכם?

"אני הולך להפתיע אותך אולי, יש לנו את הפריווילגיה להציע את השירות שלנו לחלוטין ללא עלות. את התגמול שלנו אנחנו מקבלים מהגופים עליהם אנחנו ממליצים. ובכל זאת חשוב לי לציין, אנחנו עובדים עם כלל הגופים והקרנות במשק, ומקבלים עמלות כמעט זהות לחלוטין מכל גוף וגוף, כך שיש לנו זהות אינטרסים מלאה עם הלקוחות שלנו, ואכן יש לי לקוחות שאני מלווה בנושא ניהול הכספים וההשקעות מאז שהקמתי את החברה."

להגדיל את ההון משמעותית

זה לא סוד שהחיים במדינת ישראל יקרים ומתייקרים מיום ליום. במיוחד למשפחות עם הון פנוי של החל מ- 300,000 ש"ח, ממעמד הביניים נדרש להיות עם האצבע על הדופק, ולוודא שבכל רגע נתון החסכונות והכספים עובדים עבורם בצורה הטובה ביותר.

"זה מה שאנחנו עושים אצלנו בפוריה פיננסים, פיתחנו שיטות עבודה ויצרנו השקעות בלעדיות ללקוחותינו בלבד, כדי לאפשר למעמד הביניים להתקדם. חלק מהלקוחות שלנו יתעניינו פשוט בלהגדיל את ההון, אחרים יבקשו שנמצא להם פתרון להכנסה פסיבית, יש כאלה שנעזור להם בפרישה איכותית יותר ויהיו כאלה שנעזור להם לעזור יותר לילדים ולנכדים. כל אחד מקבל אצלנו ליווי אישי, ניתוח פיננסי ותכנית ייחודיות. הדרך היחידה במדינה שלנו לוודא שאנחנו מתקדמים, זה להיות אקטיבים, ולנהל את הכסף שלנו בצורה חכמה."

מעוניינים בפגישה עם אור פוריה וצוות פוריה פיננסים?

מדיניות פרטיות | info@poria-finance.com

הנתונים במאמר זה אינם מהווים המלצה להשקעה כלשהי וכל מידע שנידון במאמר הינו פרסומי בלבד

דילוג לתוכן